Laguna 2 bezpieczenstwo

Systemy tłumienia początków muszą zapobiec wybuchowej reakcji w jej najwcześniejszej fazie i zapobiegać produkowaniu się nadciśnienia przed tym, jak wybuch może sprawić do wszelkiego zniszczenia. System przeciwwybuchowy działa w toku kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, wykrywających zaczynającą się wybuchową kulę ognia. Od razu do instalacji zabezpieczonej jest wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze wzrastające ciśnienie reakcji utleniania zdąży zniszczyć instalację.

Detektory ciśnień wykryją eksplozje w jej bardzo wczesnej fazie, w tym składniku wysyłają sygnał do centrali sterującej. Kontroler wysyła sygnał do konkretnej butli, równocześnie ją wytwarzając. Wszystko przechodzi w ciągu kilku milisekund, z pierwszej fazy mienia się kuli z chęci wybuch aż do momentu stłumienia eksplozji poprzez specyficzny system, który go zakończy.

Explosion safety to dostępne techniki, które służą bezpieczeństwo przeciwwybuchowe :

Założenia przy mieniu są główną metodą zapobiegania powstawaniu niebezpieczeństw, a nie do efektu mogą zapobiegać każdemu przypadkowi, jakie zajmują znaczenie w kreacji z trudnymi mediami, dlatego przy zachowaniu innych technik można zmniejszyć skutek wybuchu.

Wykwalifikowani specjaliści są w stopniu dobrać odpowiednie zabezpieczenia przed wybuchem i rozwojem ciśnienia dla instalacji procesowych w każdej gałęzi przemysłu. Podawane są projekty zrobione "pod klucz" zaczynając od pierwszej fazy projektu, poprzez mocowanie i otwarcie, aż po serwis systemów. Współczesne rozwiązania opierają się na urządzeniach czołowych światowych producentów -  konsumenci otrzymują kompleksowe i pewne rozwiązania stosowane indywidualni pod konkretną linię technologiczną. Zabezpieczane są działające już instalacje - dopasowując je do obowiązujących przepisów.