Plan rozwoju firmy transportowej

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest to dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w atrakcyjnym stylu i jeszcze w harmonijny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest zatem bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), iż będzie ważna je zaobserwować w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie zawsze za malutkie, by docenić jego prawidłowy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni moment – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był wtedy to znak dla zwiększającego się organizmu dziecka, że znowu nie chwila na swobodne oddychanie, należy za to skoncentrować się na odpowiednim rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte właśnie w punkcie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.